خبر خبر

تمرين کامل طرح اضطراري فرودگاه ياسوج با هدف ارزيابي آمادگي، برطرف کردن نواقص احتمالي و افزايش هماهنگي و ارتباطات برگزار شد.
تمرين کامل طرح اضطراري فرودگاه ياسوج
به گزارش روابط‎عمومي فرودگاه ياسوج، علي محسنيان، مديرفرودگاه ه ياسوج با اعلام اين خبر گفت: اين تمرين امروز (28 خرداد) برگزار شد که بر اساس سناريوي فرضي، يک فروند هواپيماي توربوپراپ مربوط به شرکت هواپيمايي صبا اير با 20 مسافر ، پس از Take-off از باند31 به علت نقص در موتور شماره 1 مجبور به Rejected Take-off شده و بدليل بيشتر بودن سرعت هواپيما از سرعت V1 اين موضوع منجر به Hot Break و در ادامه ترکيدگي لاستيک، متصاعد شدن شديد دود در کابين و خروج از باند گرديد.

محسنیان  افزود: با اعلام برج کنترل ترافیک هوایی و پس از تکمیل چارت اطلاع رسانی توسط هر واحد، خودروهای امدادی و امنيتی به محل وقوع سانحه اعزام شده و حلقه های امنيتی با حضور یگان حفاظت هواپيمايی و پليس فرودگاه ایجاد شدند. نیروهای امدادی اقدام به اطفای حریق هواپیما، امداد و نجات و انتقال مجروحان نمودند و در ادامه حراست فرودگاه  نیز اقدام به جمعآوری اسناد و مدارک مسافران کرد.

وی گفت: این تمرین دربازه زمانی 9:01 تا 9:46 انجام شد که تیم آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما فرودگاه یاسوج به عنوان نخستین تیم با ورود به حلقه آتش یک دقیقه پس از سانحه برای اطفای حریق و امداد و نجات این سانحه هوایی وارد عمل شد و گروه امداد و نجات نیز به عنوان دومین تیم حاضر در صحنه متشکل از امداد گران هلال احمر و مرکز فوریت های پزشکی به امداد رسانی و انتقال مصدومان به مراکز درمانی پرداختند.

وی افزود:از آنجا که در زمان بحران، اطلاعرساني و هماهنگي با واحدهاي امدادرسان و پشتيبان در فرودگاه و سطح شهر اهميت زیادی دارد، اجرای اين تمرینات کمک زیادی به مشخص شدن نقاط ضعف و قوت در زمینه های مختلف، بویژه در بعد هماهنگی و ارتباطات میکند.

پس از پايان تمرین، با حضور کناری، فرماندار شهرستان بویر احمد، گلیج، مدير کل دفتر مقررات فرودگاهي، مديريت بحران و پدافند غيرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، کارشناسان و ارزیابان شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و سازمان هواپیمایی کشوری و مدیران اجرایی دستگاه های امدادی شرکت کننده در تمرین، جلسه توجيهي بررسي و ارزیابی نقاط قوت و ضعف تمرین در فرودگاه یاسوج برگزار شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد